Hanna i Sławomir Góźdź

Jesteśmy absolwentami Politechniki Poznańskiej. Hanna Lisiak-Góźdź jest nauczycielką matematyki w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3. Sławomir Góźdź prowadzi punkty sprzedaży telefonii komórkowej sieci PLUS. Oboje mieszkamy we Wrześni.

Historia naszych rodzin splata się z dziejami Powstania Wielkopolskiego. Nasi dziadkowie: Marcin Lisiak (1898–1954) i Franciszek Wróbel (1893–1940) w latach 1918–1919 walczyli o wolność.

Cel, który nam przyświeca, to przywrócenie pamięci o tych, którym „nikt iść nie kazał, poszli bo tak chcieli, bo takie dziedzictwo wziął po dziadkach wnuk” i wywalczyli dla nas niepodległość.

Mamy nadzieję na pozyskanie bezcennego materiału źródłowego pozostającego wśród rodzin powstańców. Liczymy na uwagi i uzupełnienie danych osobowych oraz pozyskanie nowego materiału ikonograficznego, ale też na zgłoszenia nowych, nieujętych w spisie uczestników Powstania Wielkopolskiego. Uczestnictwo należy potwierdzić jednak odpowiednim dokumentem (publikacja, legitymacja, poświadczenie, wspomnienia, itp.). Najlepiej uczynić to, wypełniając formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie. Wierzymy, że przy zaangażowaniu społeczności naszego miasta uda się wyciągnąć na światło dzienne wiadomości o tych cichych bohaterach powstania, o których nikt dotąd nie napisał.

Cały czas aktualizujemy bazę wiedzy i poszukujemy kontaktu do potomków tych, którzy walczyli o naszą wolność.