Zakrzewski Michał

Urodził się w dniu 25.11.1895 r. w Winnej Górze jako syn Hipolita i Emilii z domu Grabowskiej.

Brał udział w Powstaniu Wlkp. od 27 grudnia 1918 r. w Ostrowie Wlkp. i Szczypiornie pod komendą por. Komorskiego, potem Wawrzyniaka.

Następnie był dowódcą 1. Kompanii Batalionu Pogranicznego jak również brał udział przy wyzwalaniu Skalmierzyc. Następnie slużył w 2. Pułku Ułanów Grochowskich. Zdemobilizowany został we wrześniu 1928 r. w stopniu rotmistrza.

Mieszkał w Katowicach i Wiśle.

Odznaczony: Krzyżem Niepodległości w dniu 6.10.1935 r., Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym, uchwała Rady Państwa nr 01.24-0.26 z dnia 24.01.1958 r.